Dzienne archiwum: 27 września, 2022

Vita Stanislai – Gra karciana o św. Stanisławie Kostce Dziękujemy Muzeum Historyczne w Przasnyszu za wspaniały upominek. Gra edukacyjna, którą otrzymaliśmy, pozwoliła nam poznać bliżej życie świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży oraz naszego miasta Przasnysz. ️??

27 września Święto Pieczonego Ziemniaka ??? Stajnia Księstwo dziękujemy za wspaniały dzień ? Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. ???????????? Jedną z tradycji polskiej wsi, na zakończenie wykopków, stały się rozpalane ogniska z pieczonym ziemniakiem, połączone ze śpiewem i wspólną zabawą. ?? Dzień spędzony w Stajni Księstwo był pełen emocji i wrażeń. ????? Rodzice zadbali abyśmy nie byli głodni ? Tego dnia serwowali nam pieczone kiełbaski, ziemniaki oraz inne smakołyki ? Mieliśmy okazję odbyć przejażdżkę bryczką oraz uczestniczyć w indywidualnych lekcjach jazdy konnej. Pan Jacek Piotrowski właściciel stajni opowiedział nam dużo ciekawostek dotyczących koni i ich pielęgnacji. Dowiedzieliśmy się, że konie które zamieszkują stajnię to głównie konie huculskie i kuce felińskie. Konie tych ras są niewysokie, spokojne, więc odpowiednie dla najmłodszych. Jednocześnie są na tyle silne, aby unieść dorosłego. Można je szybko wyuczyć pewnych zachowań, łatwo wybaczają błędy niewprawnemu jeźdźcowi. Po dniu pełnym wrażeń, radośni wróciliśmy do domów planując kolejny wyjazd do Stajni ?

wrzesień 2022